Papuošalai iš gintaro: gydomosios savybės
Faktas, jog papuošalai iš gintaro gražūs, estetiški ir ypač vertinami iš senų laikų – niekam ne paslaptis. Ypatingai žavi tie gintariniai papuošalai, kurie gimsta pasitelkiant modernias, šiuolaikines technologijas apdirbant gintarą. Svarbiausia, kad kituose gamtos kampeliuose išgaunamuose mineraluose randama ir sunkiųjų metalų, tačiau Baltijos gintare – jų nėra.
Įdomu tai, kad Baltijos gintaras savo gydomosios savybes atskleidžia ne tik nešiojant gintarinius papuošalus, bet ir geriant gintaro arbatas. Nuo gyvulinių baltymų užterštą žmogaus kraujo pH indeksą šarmina būtent gintaro arbata. Taip pat vertinamas ir rankų darbo muilas su gintaru. Natūrali gintaro pudra skatina odos ląstelių atsinaujinimą bei padeda atkurti odos elastingumą bei stangrumą.
Nors formų ir būdų panaudoti gintarą kasdienybėje ir nemažai, visgi gintariniai papuošalai – būdas, kuris lengviausiai padeda pritraukti šį mūsų organizmui naudingą mineralą į kasdienius įpročius. Prisilietus prie šio mineralo šiuolaikinėms apdirbimo technologijoms ir stiliaus bei mados ekspertams jį daro ne tik sveiku, bet ir stilingu.
Nuo ko gydo Baltijos gintaras?
Įvairiuose šaltiniuose vieningai teigiama, kad Baltijos gintaras stiprina imunitetą, apsaugo žmogaus organizmą nuo įvairių ligų bei neutralizuoja toksinus. Nešiojant tikro gintaro negludintus papuošalus, gintaras turi savybę netgi apsaugoti ir nuo dehidratacijos. Baltijos gintaras taip pat vertinamas už raminamąsias savybes, tad papuošalai iš gintaro dar ir pasižymi savo galia mažinti nerimą bei stresą. Daugelyje pasaulio šalių ypatingai vertinami ir populiarūs gintariniai kaklo papuošalai kūdikiams, kurie padeda mažiesiems kovojant su augančių dantukų skausmu. Papuošalai vaikams yra sukurti taip, kad lengvai atsisegtų, karoliukai būtų saugiai atskirti vienas nuo kito ir atsižvelgiant į kitus vaikų saugumo reikalavimus papuošalams.
Kalbant apie natūralaus gintaro gydomąsias savybes, svarbu paminėti, kad šis mineralas naudingas ir tiems, kurie nori pasigerinti skydliaukės veiklą bei susigrąžinti vidinę energiją ir ramybę.
Patarimai tėvams, kurie perka gintarinius karolius savo vaikams:
- Vaikai karolius gali segėti tik griežtai prižiūrint suaugusiąjam.
- Prisiminkite nusegti karolius kai vaikai vieni, net jeigu tai būtų trumpas laiko tarpas.
- Nusekite karolius kai vaikai miega, ir dieną, ir naktį.
- Neleiskite vaikams kišti į burną, kramtyti ar kitais būdais pažeisti karolių.
- Kiekvieną kartą prie užsegant karolius juos atidžiai apžiūrėkite ar nėra įskilusių, palaidų ar kaip kitaip pažeistų karoliukų, kurie galėtų sukelti springimo pavojų Jūsų vaikui.
Kaip gintaro rūgštis patenka į organizmą?
Užtenka tiesiog dėvėti nešlifuoto gintaro papuošalą ir gintaro rūgštis jau patenka į žmogaus organizmą. Kaip? Oda sušildo gintarą, savo ruožtu šis išleidžia savo gydomąsias savybes, o oda jas sugeria. Tai vienas patogiausių būdų profilaktiškai stiprinti imunitetą bei padėti sau esant skydliaukės problemoms.
Žinotina, kad gintaras – visiškai natūralus produktas, kuris veikia ir kaip analgetikas. Gintaras ramina bei slopina skausmą.
Gintaras, o ypatingai nepoliruotas gintaras – tai ne tik papuošalas, bet ir puikus vaistas. Šis mineralas padeda jaustis gyvybingu bei atsikratyti nuovargio, taip pat naudingas patiriant stresą ar nerimą. Šiuolaikinių technologijų apsuptam žmogui taip pat svarbu žinoti, jog gintaras mažina aplink mus esančios elektronikos poveikį (pvz.: mobiliųjų telefonų, kompiuterių, mikrobangų krosnelių, oro džiovintuvų, ir t.t.), kas taip pat gali neigiamai paveikti mūsų organizmą.
Papuošalai iš gintaro – tampa ne tik autentišku ir kartu stilingu kasdienio įvaizdžio palydovu, bet ir natūraliu bei kartu galingu įrankiu, savo naudingosiomis savybėmis lydinčiu kasdieniuose iššūkiuose. Juk žinant aksesuaro stiprybes bei pageidaujamas savybes – pasipuošti ir papuošti mylimiausius tampa daug paprasčiau.